Horváth Sándor (bányász)
HORVÁTH Sándor (Bódé, 1925. márc. 15.–Ajka, 2001. febr.10.) bányász, vájár.
Élete
1941-től 1949-ig csillés, segédvájár, 1949–1951-ben vájár, 1951 és 1978 között csapatvezető vájár az Ajkai Bányák Jókai Bányaüzemében. 1952-ben Minisztertanácsi Érdemérem arany fokozata, 1956-ban a Munka Vörös Zászló Érdemrendje, 1957-ben a Kossuth-díj III. fokozata kitüntetést kapta.
Irodalom
- Ki kicsoda? Bp., 1981.
- Kossuth-díjasok és Állami Díjasok almanachja 1948–1985. Bp., 1988.